fotowoltaika Lublin

Fotowoltaika Lublin

Fotowoltaika, to odnawialne, nowoczesne i ekologiczne źródło energii. Panele słoneczne, na które pada słońce zamieniają ciepło w prąd który możesz wykorzystać do zasilania swojego domu, firmy bądź gospodarstwa rolnego.

Co ważne, nadwyżkę prądu wyprodukowanego w ten sposób latem możesz przekazać do elektrowni i odebrać zimą. W ten sposób niemal przez cały rok gwarantujesz sobie dopływ taniej energii. Fotowoltaika, to świetny sposób na obniżenie rachunków za prąd.

dach - świetne miejsce na położenie fotowoltaiki
fot.pixabay.com | cc0 | dach, to świetne miejsce do założenia paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii

Ekologia, a więc czyste powietrze to temat na topie. Nowoczesne formy produkowania prądu zadowolą nawet najbardziej wymagających. Nic więc dziwnego, że odnawialne źródła energii, takie jak:

  • pompy ciepła
  • panele fotowlotaiczne
  • kolektory słoneczne
  • elektrownie wiatrowe

zyskują ogromną popularność na całym świecie. Formy te, są stosunkowo nie drogie w budowie biorąc pod uwagę długoterminowe korzyści płynące z posiadania własnego „generatora prądu”.

 

Korzyści i oszczędności potrafią być na prawdę spore. Istnieje jednak też kilka ryzyk związanych z tego typu inwestycjami.

  • uzależnienie domowych elektrowni od pogody. W przypadku mniejszego nasłonecznienia panele fotowoltaiczne są mniej wydajne niż w pełnym słońcu. Podobnie jest np. z elektrowniami wiatrowymi, które przy mniejszej jego sile nie napędzają turbin wiatraka z odpowiednią mocą.

Zmienne i niekorzystne warunki pogodowe mogą więc wpłynąć na wydajność instalacji, co warto wziąć pod uwagę przy przeprowadzaniu kalkulacji opłacalności inwestycji. Ta może wynieść nas od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych, jeśli planujemy np. budowę sporych rozmiarów farmy fotowoltaicznej. Szczegółowe wyceny i ocenę ryzyk warto więc przedyskutować z wykonawcą.

Odnawialne źródła energii są również dotowane z Unii Europejskiej. Dotacje na instalacje ogniw fotowoltaicznych mogą wynieść nawet 40%, co stanowić będzie pokaźną pomoc w finansowaniu inwestycji.

źródła:

 

fotowoltaika Lublin
fot. pixabay.com | cc0. Instalacja fotowoltaiczna na domu

Tematy: odnawialne źródła energii, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła, fotowoltaika, panele fotowoltaiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *